Hodně mě zaujaly přípěvky Martina Boušková a Faustina Valeria Nguyen týkající se cenotvorby.
Ožehavé téma pro většinu lektorů cizích jazyků. Proč učí tolik lektorů pod cenou? Proč se hodinová sazba stále pohybuje okolo 450 Kč?
Nikdy jsem s cenotvorbou neměla problém! Když jsem učila v jazykových školách, vždycky jsem se “dohadovala” o své hodinové sazbě.
A když mi ji nechtěli ani o 20 Kč zvýšit, šla jsem do jiné. Týden po promoci na Pedf UK jsem držela v ruce svůj živnostenský list a začala jsem podnikat.
Velice rychle jsem si spočítala, jaké jsou moje náklady na život – nájem, cestování, seberozvoj, zahraniční stáže ve Francii.
💸 CENOTVORBA = SEBEVĚDOMÍ 🌟
Na kolik si vážím sama sebe jako jako VŠ vzdělaná žena? Na kolik si vážím svých znalostí, dovedností a talentu?
Kolik rolí jako lektorka cizího jazyka představuji: učitelka, mentorka, koučka, psycholožka, a dnes také content creatorka, markeťačka, odbornice na AI, etc.
👩🏫 Lektorování je podnikání!💰
Ve vaší hodinové sazbě byste měli zohledňovat nejen čas strávený při výuce, ale i čas na přípravu, rešerše, vytváření personifikovaných materiálů a vlastní seberozvoj. Nezapomínejme ani na náklady spojené s vlastní propagací a měli byste mít i finanční rezervu na nepředvídatelné situace jako je nemoc vás či vašich dětí, zrušené lekce, nekonzistentní příjem v době letních prázdnin, etc.
Neprodáváme jenznalosti, ale především naše “know-how” jak učit a naučit cizí jazyk.
Milí kolegové, nebojte se zvýšit svou hodinovou sazbu. Je to klíč k udržitelnosti vašeho podnikání
cenotvorba jazykovelektorství sebevědomí podnikání #frenchmentoring
📷 Maynka